Son Dakika
29 Şubat 2020 Cumartesi

AK PARTİLİ VEKİLLER FINDIK İÇİN TOPLANDI

18 Temmuz 2019 Perşembe, 17:02

Fındık üretiminin yapıldığı illerin AK Partili Milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya gelerek fındık üreticilerinin taleplerinin karşılanması için çalışma yaptı.

2019- 2020 fındık sezonunda üreticilerin mağdur olmaması için yol haritası oluşturulduğunu belirten AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Fındık bölgemiz ve ülkemiz için çok stratejik bir ürün.

Dünya rekoltesinin yüzde 78’ini biz üretiyoruz. Bu avantajımızı iyi değerlendirmeliyiz.” dedi.

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE İLETİLECEK

Fındık üreticisinin mağdur olmaması ve taleplerinin karşılanması için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bir an önce fiyat açıklamasını ve müdahale alımlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerektiğini vurgulayan Metin Gündoğdu “TMO’nun hızlı müdahalesi, fındık üreticisinin işçi maliyetlerini belirlemesinde önemli rol oynayacaktır. Hasat dönemi başlamadan TMO fiyat açıklamalı ve belirsizlik ortadan kalkmalı. Önümüzdeki günlerde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile gerçekleştireceğimiz toplantıda da bu hususları gündeme getireceğiz. AK Parti verdiği destek ödemeleri ve yaptığı müdahale alımları ile daima fındık üreticimizin yanında olmuştur.” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design