Son Dakika
26 Ekim 2020 Pazartesi

“GÖREVİNİ YAPAMIYORSA BIRAKIP GİDECEK”

23 Eylül 2020 Çarşamba, 09:48

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Altaş Tv’de katıldığı Ordu’yu Yönetenler programında Sağlık İl Müdürü ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Mustafa Kasapoğlu’nun görevini yerine getiremediğini belirten Gündoğdu, Ordu İl Sağlık Müdürünün değiştirilmesi lazım” dedi.

“SORUNLA İLGİLİ 5 KEZ SAĞLIK İL MÜDÜRÜNÜ ARADIM”
Perşembe ilçesinde saat 18.00’den sonra doktor olması ve Perşembelilerin sağlık hizmeti alabilmesi için bu saatten sonra Altınordu’ya gelmesini değerlendiren Gündoğdu, “Son günlerde sağlık alanında eksikler ve aksamalar var. Perşembe ilçesinde saat 18.00’den sonra doktor olmaması ile ilgili en az 5 kere Sağlık İl Müdürünü aradım. İl Müdürü ne hikmetse bir türlü bu problemi çözmedi. Oradan insanların sağlık hizmeti alması için Altınordu’ya gelmesi doğru değil. Gece de bu ilçemizde doktor olmalı. Ordu’da sağlıkla ilgili ufak tefek değil büyük sıkıntılar önümüze gelmeye başladı. Hastanelerden de farklı sıkıntılar geliyor. Hastanelerden doktorlar gidiyor. Bunu toparlayacak olan Sağlık İl Müdürü” dedi.

“SORUN ÇÖZÜLMÜYORSA GEREKENİ YAPARIZ”
Ordu’da yoğun bakım yatak sayısının az olması nedeniyle sorunlar yaşandığını dile getiren Metin Gündoğdu, “Bir önceki Sağlık İl Müdürü Devlet Hastanesine ek yoğun bakım ünitesi yapılabilmesi için bana geldi, bende Sağlık Bakanlığımızla bunun gerçekleşmesi için gerekli görüşmeleri sağladım ve kaynak aktarıldı. Oraya ek yoğun bakım ünitesi yapıldı. Şimdi Yoğun Bakım Ünitesi ile ilgili sorunlar geliyor. Gürgentepe İlçe Başkanımdan gelen şikayet var. Yoğun Bakımda yer olmadığı için koronavirüs hastası eve yollanıyor ve hayatını kaybediyor. Bunu Sağlık İl Müdürü çözecek. Böyle bir sıkıntı var bunu düzeltelim diyecek ama bize geldiği veya sorun bildirdiği yok. Yoğun Bakım yetersiz diye hiçbir bildirimi yok. Problemlerin çözülmesini bekliyoruz. Belli süre bakarız ve problemler çözülmüyorsa ne gerekiyorsa yaparız” diye konuştu.

“ORDU İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DEĞİŞTİRİLMELİ”
Sağlık İl Müdürlüğünün düzgün çalışması gerektiğini aksi takdirde huzursuzların var olacağını kaydeden Gündoğdu, “ Hastanelerde doktorlar huzursuz. Koronavirüs döneminde sağlık çalışanlarımızın huzurlu çalışması lazım. Sağlık İl Müdürünün bunu sağlaması lazım. Soruna neşter vurması lazım. Hala vuramıyorsa o zaman burada bir sıkıntı var. Ordu bu nüfusla pandemide yoğun bakım doluluk oranında ilk 4’de yer alıyorsa burada bir sıkıntı var. Sağlık İl Müdürünün de değiştirilmesi lazım. Burada başka yapacak bir şey yok. Burada çözüm bulması gereken merci sağlığı yöneten arkadaştır. Bunu yapamıyorsa bırakıp gidecek” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design