Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

ORDU VE ÜNYE’DEN TURİZM İŞBİRLİĞİ

12 Kasım 2018 Pazartesi, 19:43

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından başlatılan ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın da ortağı olduğu Turizm Sektörüne yönelik tasarlanan T.C. Ticaret Bakanlığının ‘Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Arttırılması Desteği’ (HİSER) projesi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Ordu Radisson Blu Otel, Anemon Otel, Cotyora, Otel, Gezelim Turizm Seyahat Acentası ve Stadyum Tur firma yetkililerine slayt gösterisi ile HİSER programının aşamalarından bahsedildi.

Sunumda proje kapsamında; Turizm sektöründe faaliyet gösteren tüzel kişilik statüsündeki firmalara T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından %75’lik destek sağlandığı; İhtiyaç Analizi, Eğitim ve Danışmanlık, Marka ve Tanıtım, Yurtdışı Pazarlama ve Yurtiçi Pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirileceği proje süresinin 36 ay(3 yıl) ve her yurtdışı faaliyetinde bakanlığın 150.000 Dolara kadar destek verebileceği hususunda bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca projenin bir kümelenme etkileşimi olduğu ve firmalarında ortak hareket edebilme kabiliyetlerinin de geliştirilmesine fırsat yaratacağı gibi hususları da içereceği de belirtildi.

Toplantıda Ordu ilinin bir turizm kenti olduğu ve bu kapsamda turizm sektöründeki tüzel kişi statüsündeki paydaşlarının bu çalışmanın içerisinde olması gerektiği, bu toplantı ile bir başlangıç yapıldığı ve projenin sahiplenme noktasında firmaların daha fazla katılımı ile etkin şekillerde rol almasının bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacağı ifade edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design