Son Dakika
21 Mayıs 2019 Salı

Ordu’da Ahır ve Ağıl İnşaatlarına Yüzde 50 Hibe Desteği

31 Aralık 2017 Pazar, 17:37

Ordu’nun Doğu Karadeniz Projeleri (DOKAP) kapsamına alınması ile birlikte yeni ahır ve ağıl yapımı hibe desteği ve projeleri için başvurular başladı.

Proje kapsamında büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmeleri için yeni ahır-ağıl yapımı inşaat yatırımlarına % 50 hibe desteği verilecektir. Büyükbaş işletmelerde ahır, gübre sıyırıcı, gübre çukuru, yem deposu, silaj çukuru, süt sağım odası ve soğutma sistem odası inşaatları veya bunlardan herhangi biri, küçükbaş işletmelerde ise ağıl, yem deposu ve yıkama ünitesi (koyun-keçi banyosu) inşaatları veya bunlardan herhangi biri hibe desteği kapsamındadır. Ahırlar serbest duraklı veya bağlı, açık veya yarı açık sistem olacaktır. Ağıllarda ise ağıl tipi seçiminde İl Müdürlükleri yetkili olacak.

Başvurular 01.01.2018 ile 31.01.2018 tarihleri arasında destekleme içerisinde yer alan illerin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine yapılacak.

Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen yetiştiriciler İl/İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design