Son Dakika
20 Haziran 2019 Perşembe

ORMEK’TEN F KLAVYE KURSU

25 Aralık 2018 Salı, 16:25

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), bünyesinde açılan “F Klavye Kursu” yoğun ilgi görüyor.

Altınordu, Ünye ve Fatsa şubelerinde 4 farklı branş içerisinde olmak üzere toplam 11 grupta 230 kursiyere F klavye kullanımına yönelik kurslar açan ORMEK, vatandaşların iş hayatlarında bir adım önde olmasını sağlıyor.

VATANDAŞLAR DAHA NİTELİKLİ HALE GELİYOR

Vatandaşların bilgi ve beceri kazanmasının yanı sıra ev ekonomisine katkı sağlayacak eğitimler veren ORMEK bünyesinde F klavye eğitimi veriliyor. Verilen eğitimler sonucunda kursiyerler on parmak ile resmi yazı ve dilekçeleri hızlı ve yanlışsız yazma becerisine sahip olurken, hızlı klavye kullanım şartı arayan kamu kurumları için vatandaşları nitelikli hale getiriyor.

“F KLAVYE KULLANMAK ARTIK AYRILACALIK DEĞİL ZORUNLULUK”

Uzun zamandır F klavye kursunun açılmasını beklediklerini ifade eden kursiyerler, “F klavye kullanımı önceden bir ayrıcalıktı, şimdi ise bir zorunluluk haline dönüşüyor. Hızlı F klavye kullanmak devlet memurluğu ve diğer firmalarda önde olmamızı sağlıyor. Adli kâtiplik sınavlarında da klavye kullanım sınavı ile işe alım yapıldığından bu kursu uzun zamandır bekliyorduk. Kurs sayesinde hızlı yazı yazmayı geliştirdik. Parmaklarımızı nasıl kullanacağımızı öğrendik. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

TÜRKÇEYE EN UYGUN HAZIRLANMIŞ KLAVYE

Daktilo kullanımının yoğun olduğu yıllarda F klavye bir ayrıcalık ve zorunluluktu. F klavyenin en önemli özellikleri ise Türkçeye uygun olarak hazırlanmış olması ve Türkçede en çok kullanılan harflerin klavyenin ortasına (en güçlü parmakların bastığı alanlara) dizilmiş, daha az sıklıkla kullanılan harflerin ise kullanım oranlarına göre kenarlara doğru yayılmış olmasıdır.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design