Şehitler, Dualarla Yad Edildi

15 Temmuz 2018 Pazar, 15:20

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Ordu Şehitliği’nde program gerçekleştirildi.

Programa , Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Dr.Şenel Yediyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Ahmet Çoruh, Ordu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erman Topal, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Bayram Gale, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, şehit aileleri ve gazi derneklerinin başkanları, şehit aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ordu Garnizon Şehitliği’nde yapılan program, Vali Seddar Yavuz’un Şeref Defteri’ne duygu ve düşüncelerin yazması ve defteri imzalaması ile başladı.

Vali Seddar Yavuz, Şeref Defterine yazdığı yazıda şunları dile getirdi:
“15 Temmuz 2016’da, FETÖ terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişimi ile ülkemiz işgal edilmek istenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde kahraman milletimiz, uçaklara tanklara ve mermilere göğsünü siper etmiş, 251 vatandaşımız şehit, binlerce kardeşimiz gazi olmuştur. Bugün, 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı ifade ediyoruz. 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain girişimi unutmayacağız. FETÖ mensuplarından hesap sorulmaktadır. Aziz şehitlerimiz; mekanlarınız cennet, ruhlarınız şad olsun.”

Program şehitler için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla ve dua edilmesiyle devam etti.

Şehitlikteki program, Vali Seddar Yavuz ve protokol mensuplarının şehit mezarlarına karanfil bırakması ve dua etmesiyle son buldu.

Ordu Şehitliğindeki anma programının ardından, İl Müftülüğünce Altınordu ilçesindeki Orta Camii’de şehitler için Mevlid-i Şerif programı düzenlendi.

Mevlid-i Şerif programının ardından, Altınordu Belediyesi tarafından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design