Son Dakika
03 Nisan 2020 Cuma

TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKTI

27 Şubat 2020 Perşembe, 10:19

Ordu Valiliği Altınordu’da Koronavirüs şüphesiyle tedavi altına alınan E.K ile ilgili basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama;

Ordu Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan bir hastayla ilgili basın-yayın organlarımızda ve internet haber sitelerinde haberler yapıldığı, sosyal medyada paylaşımlarda bulunulduğu görülmüştür.

Ordu Devlet Hastanesine öksürük ve ateş şikayeti ile başvuran bir kişi, kısa bir süre önce Japonya’dan dönmüş olması nedeniyle gerekli önlemler alınmak suretiyle tedavi altına alınmıştır.

Hastadan, Mikrobiyoloji Uzmanı tarafından Nozofarengeal numune örneği alınarak, kurye ile Ankara Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarına gönderilmiştir.

Genel durumu iyi olan hastanın 26.02.2020 tarihinde Ankara Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı tarafından yapılan tetkik sonucu negatif çıkmıştır.

Bu gibi durumlarda, devletimizin resmi ve yetkili makamlarınca yapılacak açıklama ve bilgilendirmelere itibar edilmesi, halkımızı tedirgin edecek haber ve sosyal medya paylaşımlarından uzak durulması önem arz etmektedir.

Basın-yayın kuruluşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design