Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

AYD BAŞVURDU GEREKEN YAPILDI

09 Haziran 2021 Çarşamba, 18:37
Bu Haberi Paylaş!

Anadolu yayıncılar Derneği, televizyon kanallarında görev yapan ve şartları taşıyan basın mensuplarının sürekli basın kartı almalarına olanak tanıyan düzenlemeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına müracaatta bulunmuştu. Yapılan yeni yönetmelik düzenlemesi ile Televizyon kanallarının da geçmiş yıllara ilişkin görevde hizmet süreleri değerlendirmeye alınarak yeni yönetmelikle “Sürekli Basın Kartı” verilmesine olanak tanınmış olacak.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan yerel ve ulusal kanallarda görev yapan basın mensuplarına Sürekli Basın Kartı alabilmelerine olanak tanıyan düzenlemenin yapıldığını yönetmeliği açıklayarak müjdeli haberi verdi.

Burhan yaptığı açıklamada, “Uzun yıllardır Yerel medya ve ulusal medyada görev yapan televizyon kanallarında hizmet veren meslektaşlarımızın haklı talepleri İletişim Başkanlığımız tarafından giderilmiş oldu. Geçmiş yıllara ilişkin ispatlı hizmet sürelerini beyan eden, kriterleri taşıyan meslektaşlarımız, artık Sürekli Basın Kartı başvurusu yapabileceklerdir.
Bu konuda bizlerin müracaatını ve taleplerimizi dikkate alan ve yönetmelikte değişiklik yaparak, bizleri sevindiren İletişim Başkanlığımıza ve Sayın Fahrettin Altun’a teşekkürlerimizi iletiriz. . Tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun”. Dedi.


Bu Haberi Paylaş!

You must be logged in to post a comment Login

Web Tasarım Army Design